سیوند ؛ سدی در برابر فرهنگ

« به نام آرام بخش قلبها »

1) پریروز همه برنامه های صدا و سیما ، به مناسبت سالروز دستیابی به،  فن آوری هسته ای ، مردم ایران  را به شادی دعوت کردند و به این رویداد تاریخ ساز بالیدند . . .  

2) دیروز سبز شدن چراغ قرمز رییس سازمان میراث  فرهنگی به نابود کنندگان یادگارهای کهن ایران ، و موافقت با آبگیری سد سیوند خبری بود که 20:30 اعلام کرد . . .

3) امروز عده ای از ایرانیان غیرتمند و دوستداران آثار باستانی و مخالفان آبگیری سد سیوند در برابر سازمان میراث فرهنگی تجمع آرامی داشتند . . .

***

این سه روز باز هم نگرانی ها افزایش یافت و پروژه بی خردانه سد سیوند ، ارتباط رویدادهایی  را نشان داد که در کنار هم می توانند  به نابودی کل فرهنگ و تمدن ایران عزیز منجر شوند  . . . در یک سال اخیر و همزمان با اعتراض های مردمی ، عملیات ساخت سد سیوند سرعت بیشتری گرفت تا پیش از آغاز حرکت جدی برای مقابله با این فاجعه ملی ، به مرحله آبگیری برسد . در کنارش هم اقدامات حاشیه ای مهمی صورت گرفت که کمک شایانی به نابودگران کرد :کار سختی نبود ، کم آبی بهانه خوبی بود ،  بودجه دولتی و بیت المال هم دم دست آقایان! فقط یه چند تا موضوع داغ و شلوغ بازی و  . . . لازم بود که ذهن مردم به آنها معطوف شود و حرف باستان شناسان بیچاره و عاشقان ایران را کسی نشنود !

انرژی هسته ای (دویست تومن بسته ای ) همه این ویژگی ها را داشت ! ما که خوب می دونیم هر وقت به این دانشمندان طفلکی  بها بدهند و کمی خرجشان کنند دیگر نیاز به شکوفایی ندارند چون ایرانی جماعت شکوفا هست ! اما چطور شد ییــهو این همه تحویلشون گرفتن . . . فقط واسه رو کم کنی با آمریکا نبود که !!! موفقیت هسته ای ما می تونست زودتر از اینها جلوه کند اما مغز مریض آقایون این جور مواقع خوب کار می کنه . . . تمام خبر های مهم مربوط به موضوع هسته ای ، زمانی در بوق و کرنا می شد که اعتراض تازه ای به سد سیوند در حال انجام  بود .

رییس سازمان میراث فرهنگی که خودش هم(مثل بقیه ) نمی فهمه چطور سر از این نهاد در آورده ،شاید احتمال داده اند که ساخت سد سیوند را اقدامی در جهت پدید آوردن آثار باستانی جدید باشد . و با توجه به کمبود آثار باستانی در شیراز و بی اهمیت بودن تنگه بلاغی ، پاسارگاد ، جاده شاهی   و بخصوص آرامگاه کوروش کبیر دلیل بسیار موجه و خردمندانه ایست  !!! در غیر این صورت خدای نکرده ایشان وطن فروش و بی اطلاع نیستند که به جای قرار گرفتن در صف اول مخالفان ، در کنار دشمنان ایران و یادگاری های گرانبهایش سبز و قرمز شوند !

اهمیت ندادن به تجمع های آرام اما با معنای مردم فرهنگ پرور و بی توجهی به خواسته های به حق آنان و کم اهمیت جلوه دادن اعتراضات ایران دوستان خیلی راحت تر است از  پاسخگویی و اندیشه کردن در تاریخ و بها دادن به حقیقت . اما خیانت تا کی ؟ فرار کردن از عدالت و قدر ندانستن موهبات تا کی؟    حقیقت ایران مهم تر از انرژی هسته ای و قدیمی تر از تاریخ ، پر شکوه و مایه فخر است . 

حقیقت ایرانی وطن دوستی ومهر و راستگویی است که باید سرلوحه ایرانیان باشد .                          

حقیقت ایران و ایرانی پاسداشت گنجینه های فرهنگ و دین و ادب و عشق و دوستی است .

مراجعه به سایت های زیر آشنایتان می کند با آنچه اگر اتفاق بیفتد باید در تقویمتان وارد کنید:

روز ملی سوگواری برای از دست دادن بخشی از تاریخ

تنگه بلاغی و سد سیوند                تصویر ماهواره ای موقعیت سد سیوند 

بيانيه‌ی شماره‌ی ۵ سازمان‌های مردم‌ نهاد در مخالفت  با آبگيری سد سيوند 

نگرانی های ایران دوستان از سد سیوند      نشست مشترك يونسكو و ميراث

تشكل‌های غير دولتی خواستار استعفاء رئيس سازمان ميراث فرهنگی شدند

 

کاش آنقدر همدل و همراه با ایران عزیز بودیم که برای گوشه گوشه اش جان می دادیم . . . 

                                  برای اعتراض به آبگیری سد سیوند امضا می کنیم

                               9e3c2b55acf2d9d3b6bd723cf90015ee.jpg

 

رمز پرواز :

افلم یسیروا فی الارض فینظروا کیف کان عاقبة الذین من قبلهم دمّرالله علیهم و للکافرین امثالها

آیا در زمین به سیر و سفر نمی روند تا به چشم خود عاقبت حال پیشینیان را مشاهده کنند که

چگونه خدا آنان را هلاک کرد ؟ این کافران هم مانند آنها به کیفر خواهند رسید (محمد /10)

/ 11 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی شيروی

عاااااااااااالی ترين پستی بود که اينجا خونده بودم!

رحيمه

سلام ممنون که اومدی. من هم لينکتو گذاشتم تو وبلاگم. يه آپ کوچيکم کردم. سر بزن.

جمال

سلام گلم وبلاگی قشنگی دارين سال نو شما هم مبارک حاضر به تبادل لينک هستيم اگر موافق بوديد مب ما را با نام ( دانلود جديد ترين نرم افزارها موبايل ابزار هک آموزش ... و گلچين بهترينها )‌ليک کنيد و به ما خبر بديد با تشکر جمال

امين

رویای آدمها زیباست رویاها می آیند مثل باران وقتی می بارد قطره قطره روی تن خسته انتظار سیلاب که شود زیبا نیست بگذار ببارد باران قطره قطره خسته نباشی لذت بردم از نوشته هات بازم تبریک میگم من آپم به من سر بزنی خوشحال می شوم منتظرت هستم

موسی

سلام دوست عزیزم وبلاگ جالبی داری موفق باشی اگه به من سر بزنی خوشحال میشم منتظرتم بیا

امين

سلام دوست عزیز نوشته ات زیبا هست و عالی موفق و پیروز باشی من آپم خوشحال مي شوم نظر بدی

قلم ما

سلام در کمالات انديشه وقدرت بيان حقايق شوکت و غيرت رادمردی از نشانه ی ابهت و بزرگی توست ودر شکوه حرکت حياتی تحسين می کنم

منتظران

سلام شايد اين جمعه بيايد شايد.......... پرده از چهره گشايد شايد.......... حضرت مهدي(عج) مي‌فرمايد: اگر مي‌خواهيد كه من به شما نزديك شوم كارهايي انجام دهيد كه خدا فرموده است و از آن‌ها راضي است و اين موجب نزديك‌شدن من به شماست. موفق باشی ياعلی

مهرداد

دورود بر شما لطفا ايميل دريافتی را هر چه سرعتر در وبلاگ خود قرار بدهيد بدرود

مرضيه

سلام اول آفرين و بعد يه سوال ااما نه از تو بلکه از هر کسی که در مقابل فيلم سی سر اعتراض کرد ما که خودمون تاريخمون را به فنا می سپاريم چگونه از ديگرا ن انتظار احيای حقيقت ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟